SKÅL, försilvrad metall, Christofle, Frankrike.

Konturerad kant, snäckformade hänkel. Tillverkningsstämpel från tiden 1862-1935. Höjd 5,5 cm, diameter 24 cm.

Sliten försilvring, yt- samt intryckningsskador.

Proveniens

Hôtel Regina, Paris.

Utropspris
150 EUR