SKULPTUR, patinerad metall, märkt Fondeur Artistica Sommer, Capote Modello Sommer nr 26, 1900-talets första hälft.

Romersk gladiator. Höjd 61 cm.

Ytskikt med slitage. Repor och märken. Spricka.

Utropspris
4 000 SEK