KRÄFTSERVIS, 8 delar, flintgods, Rörstrand tidigt 1900-tal.

Sju tallrikar samt skål. Vitglaserad med dekor av röd kräftor.

Bruksslitage, krackelyrer, missfärgningar, små nagg. Skålen med bottensprickor. En tallrik med flisa samt spricka samt en tallrik med enbart spricka.

Utropspris
2 000 SEK