MATSERVIS, 47 delar, porslin "Maria Björnbär", Rosenthal.

Terrin med lock, 10 mattallrikar, 10 entrétallrikar, 11 djupa tallrikar, 9 assietter, såsskål, tillbringare samt 4 skålar. Mattallrikarnas diameter 25 cm.

Bruksslitage. Något mindre nagg.

Utropspris
4 000 SEK