LASTBIL, Märklin byggsatslastbil, Tyskland 1930-tal.
Lackerad i rött och grönt. Urverksdriven. Längd 41 cm. Vidare medföljer Schuco Komando, schuco studio samt Märklin racerbil. Nyckel finns.
Skador,delar saknas. Fungerande urverk vi inskrivningstillfället. Ej funktionstestad.