35 mattallrikar, 17 sopptallrikar, 18 djupa desserttallrikar, 10 entrétallrikar, 18 assietter i två storlekar (12+6), terrin med lock och fat, 6 serveringsfat, fiskfat med insats, såsskål, 3 äggkoppar samt 3 tekoppar med fat. Mattallrikarnas diameter 26 cm. Fiskfatets längd 60 cm.
Bruksslitage. Missfärgningar. Några nagg. Repor.