Grigori Karpovich Mikhailov

(Ryssland, 1814-1867)
Grigori Karpovich Mikhailov
(Ryssland, 1814-1867)

GRIGORI KARPOVICH MIKHAILOV, olja på duk, 1800-tal, signerad.

Sittande dam. "Dam porträtterad som Vestal". Duk 94,5 x 76,5 cm.

Krackelringar. Repor. Smärre fläckar.

Kopia efter Angelica Kauffmans målning Kvinna porträtterad som Vestal.

Utropspris
30 000 SEK