GRIGORI KARPOVICH MIKHAILOV, olja på duk, 1800-tal, signerad.
Sittande dam. "Dam porträtterad som Vestal". Duk 94,5 x 76,5 cm.
Krackelringar. Repor. Smärre fläckar.
Kopia efter Angelica Kauffmans målning Kvinna porträtterad som Vestal.