36 flata tallrikar, 18 djupa tallrikar, 18 förrättstallrikar, 18 brödtallrikar, diameter 15 cm- 25,5 cm. Ovala serveringsfat, 7 st, längd 26-50 cm och ett runt serveringsfat, diameter 35 cm. Såssnipor, 2 st. Serveringsskålar, 1 st 23x23 cm och 2 st 20x20 cm. Karotter med lock 3 st.
Smärre bruksslitage och ytsmuts. Enstaka med sliten förgyllning.