SÄNG, 1800-talets andra hälft.

Fanerad med mahogny. Huvudgavel med skuren dekor. Innermått bredd ca 125. Längd ca 200 cm.

Slitage, repor och märken. Huvudgavel med torrsprickor, något slagen. Smärre fanerskador.

Utropspris
2 500 SEK