MIKROVÅGSUGN, Cupol, Carl-Arne Breger, Husqvarna, modellen formgiven 1969.

Lackerad metall samt fällbar kupa i kromad metall. Underliggande värmeplatta i keramik från Rörstrand. Längd ca 40 cm, bredd ca 44 cm, höjd ca 40 cm.

Bruksslitage. Några färgbortfall, bucklor och nötmärken. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK