Målad. Stolar med genombruten rygg, spjälknippe. Kannelerade och kopplade ben. Lös stoppad sits. Två iläggsskivor à 48 cm vardera. Bordets längd 140. Bredd 100. Höjd 73 cm.
Repor och märken. Klädsel med fläckar och slitage. Bordet med något fläckad skiva.