MATGRUPP, 7 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Målad. Stolar med genombruten rygg, spjälknippe. Kannelerade och kopplade ben. Lös stoppad sits. Två iläggsskivor à 48 cm vardera. Bordets längd 140. Bredd 100. Höjd 73 cm.

Repor och märken. Klädsel med fläckar och slitage. Bordet med något fläckad skiva.

Utropspris
3 000 SEK