SOCKERSKÅL med LOCK, silver, sannolikt Gustaf Möllenborg Feron, Stockholm, omkring 1800-talets mitt, otydliga stämplar.

Dekor i form av grenverk och blommor, skål och lock godronnerade, med hänklar, lock med blomsterknopp. Höjd 32cm. Vikt ca 721g.

Bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK