BESTICK samt övriga delar, 102 st, rostfritt stål, "Thebe", Folke Arström, Gense.

Shaker med godronnerat lock 26 cm,
såssnipa längd 15 cm,
fat med profilerad kant längd 39 cm,
12 matgafflar á 19 cm,
12 förrättsgafflar á 17,5 cm,
12 matknivar á 19,5 cm,
12 fiskknivar á 19,5 cm,
8 fruktknivar á 15,5 cm,
ostkniv 19 cm,
2 smörknivar á 16 cm,
4 smörknivar á 18,5 cm,
12 matskedar á 18 cm,
12 dessertskedar á 17 cm,
2 kompottskedar á 17,5 cm,
5 kaffeskedar á 10 cm,
såsslev 18 cm,
sardinsked 17 cm,
sillsked 14,5 cm,
ett par skinkbestick ca 28 cm.

Repor. Bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK