Shaker med godronnerat lock 26 cm,
såssnipa längd 15 cm,
fat med profilerad kant längd 39 cm,
12 matgafflar á 19 cm,
12 förrättsgafflar á 17,5 cm,
12 matknivar á 19,5 cm,
12 fiskknivar á 19,5 cm,
8 fruktknivar á 15,5 cm,
ostkniv 19 cm,
2 smörknivar á 16 cm,
4 smörknivar á 18,5 cm,
12 matskedar á 18 cm,
12 dessertskedar á 17 cm,
2 kompottskedar á 17,5 cm,
5 kaffeskedar á 10 cm,
såsslev 18 cm,
sardinsked 17 cm,
sillsked 14,5 cm,
ett par skinkbestick ca 28 cm.
Repor. Bruksslitage.