SKÅP, nyklassicistisk stil, 1900-talets första hälft.

Hyllplan. Fack. Bemålat i grönt och guldfärg. Skuren dekor, bl.a. föreställande svanar. Bredd 115, djup 30, höjd 141 cm.

Slitage. Senare bemålning. Låsta fack. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK