BYRÅ MED KLAFF, eklektisk stil, 1900-talets mitt. Nyckel medföljer.

Fanerad i mahogny. Beslag och listverk i mässing. Profilerad skiva i marmor. Inredning med låda i sarg samt två lådor bakom klaff. Längd 97, djup 43,5, höjd 73 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, ett dekorelement vid lås något löst.

Utropspris
3 500 SEK