BALANSVÅG, Lindells Vågfabrik AB, Jönköping, 1900-talets första hälft.

Furu och metall. För 150 kg. Märkt "Lindells Vågfabrik AB, Jönköping". Höjd 67 cm.

Slitage, fläckar, sprickor. Mindre skador och smärre rostangrepp.

Utropspris
1 500 SEK