LEKSAKSBIL, plåt, "Orobr", Tyskland, 1900-talets första hälft.

Grön med grått tak. Höjd 11, längd 20cm.

Bruksslitage. Repor. Rost. Meknisk funktion ej kontrollerad.

Fabriken lades ned 1922.

Utropspris
2 000 SEK