SPEGEL, sengustaviansk, Algot Ström, Spegelmakare i Stockholm, Stockholms Hallstämpel, 1821.

Målad och bronserad. Dekor av figurer och palmetter. 59 x 36 cm.

Slitage. Repor och märken. Skador. Avslag. Dekorelement saknas. Sprickor. Färgbortfall. Senare bakstycke. Spegelglas med fläckar.

Utropspris
4 000 SEK