FICKUR, 2 st, 18k guld, omkring 1900. Total vikt ca 79 gram.

Guldfärgad urtavla med svart index i form av romerska siffror. Diam ca 42 mm. Silverfärgad urtavla med svart index i form av romerska siffror. Diam ca 36 mm. Inre boetter i gulmetall.

Repor. Den större går det ej att stänga inrebotten på. Den mindre med skador på glas. Bucklor. Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK