Guldfärgad urtavla med svart index i form av romerska siffror. Diam ca 42 mm. Silverfärgad urtavla med svart index i form av romerska siffror. Diam ca 36 mm. Inre boetter i gulmetall.
Repor. Den större går det ej att stänga inrebotten på. Den mindre med skador på glas. Bucklor. Slitage. Ej funktionstestad.