SKÅP, 1800-tal.

SKÅP, 1800-tal.

Målat. Överdel med svängt krön. Skåp med hyllplan och skedhylla. Underdel med skåp och 6 lådor. Svängd front. Beslag av mässing. Bredd 132. Djup 65. Höjd 210 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Slitage. Färgbortfall. Sprickor. Repor och märken. Senare beslag.

Utropspris
5 000 SEK