13 assietter, diameter 18,5
22 mattallrikar, diam 24,5
6 assietter, diam 20
2 fat på fot, diam 22,5
terrin med lock, längd 28
2 avlånga uppläggningsfat, längd 59,5
runt fat för uppläggning, diam 32,5
runt skålfat för uppläggning, diam 33
2 ovala uppläggningsfat, längd 42
Slitage. Skador, senare bemålning.