12 mattallrikar, 18 assietter, 2 tillbringare, 1 gräddkanna, 1 sockerskål, 1 skål à diameter 18, 1 karott längd 24 cm, 2 fat längd 28 respektive 24 cm, samt en bricka.
Bruksslitage. Repor. Nagg, avslag och sprickor. Vissa med krackelyrer och missfärgningar. Tillverkningsdefekter. Lock till sockerskål saknas.