Maerten van Heemskerck

(Nederländerna, 1498-1574)
Maerten van Heemskerck
(Nederländerna, 1498-1574)

MAERTEN VAN HEEMSKERCK, efter, etsningar, 2 st, signerad i plåten samt bär blyertssignatur, 1600/1700-tal.

Anatomiska studier. Bildstrl. ca. 12x20.

Gulnade, smärre fläckar och ytsmuts.

Utropspris
1 500 SEK