GRÄDDKANNA, Magnus Fryberg, Jönköping 1825. Empire.

Invändigt förgylld, bukig och delvis godronnerad, antikiserande medaljonger och uppsvängt bladornerat handtag. Höjd 17 cm, vikt 270 gram.

Bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK