Skultuna Messingsbruk

(Sverige, 1607-)
Skultuna Messingsbruk
(Sverige, 1607-)

VÄGGLJUSSTAKAR, 2+2 stycken, mässing, "Reflex" samt "Pendeln", Pierre Forssell, Skultuna.

Längd ca 38 cm, respektive total längd ca 48 cm. "Pendeln" anpassade för stearinljus av mindre typ.

Smärre slitage. Repor.

Utropspris
3 000 SEK