PARTI SILVER, 14 delar, bland annat ett dubbelsaltkar, Berlin 1800-tal. Totalvikt ca 475 gram.

Dubbelsaltkar med sekundära glasinsatser, Berlin, Tyskland (höjd ca 6 cm). Tespindel med svarvat trähandtag, CG Hallberg, Stockholm, 1900-tal (längd ca 17 cm). Två skålar, CG Hallberg respektive Lantz, stockholm, 1900-tal (höjd ca 5-7,5 cm). Två mindre skålar med hjärtformad botten och genombrutna kanter (höjd ca 2 cm). 6 mindre skedar i etui (längd ca 9 cm). Bladvändare/brevsprätt med blad i ben (längd ca 28 cm).

Slitage, repor och nagg/märken samt mindre buklor. Anlupet. Gravyr. svarvat trähandtag är inkluderat i totalvikt. Sekundära glasinsatser. Blad i ben är inkluderat i totalvikt.

Utropspris
1 500 SEK