AMPEL, mässing, sent 1800-/tidigt 1900-tal. Diameter 30 cm.

Reliefdekor. För 6 ljus. Upphängning av kedjor. Total höjd 90 cm.

Någon del saknas. Smärre repor och märken. Visst slitage. Invändigt rostangrepp.

Utropspris
2 000 SEK