FICKUR, silver, Waltham, med kattfotstämplad klockkedja, 18k guld, 1900-talets första hälft. Vikt 188 g.
Boett med dekor av lok. Urtavla med svarta och röda arabiska siffror. Sekundvisare. Diameter 58 mm. Kedja i 18k guld, längd 27 cm. Total vikt fickur samt kedja 188 g.
Bruksslitage. ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.