KOFFERT, 1900-tal.

KOFFERT, 1900-tal.

Brunt skinn med beslag i gulmetall. Invändigt i fackindelning, klätt i benvit canvas med förhänge i mönstrat tyg. Märkt "HS". Längd 75, bredd 50, höjd 27 cm.

Slitage samt omfattande fläckar och märken. Defekt beslag. Nyckel saknas.

Proveniens

Har enligt uppgift tillhört drottning Sonja.

Utropspris
1 500 SEK