SPEGLAR, ett par, barockstil, 1900-talets första hälft.
Förgyllda, med rikt skuren dekor, delvis genombruten. Höjd ca 128 cm.
Slitage, repor och nagg/märken. Stötskador (mindre bitar saknas), sprickor. Ett spegelglas medföljer separat. Baksida saknas.