FÅTÖLJ OCH PALL, modern tillverkning, 2000-tal.

Fåtölj med grå klädsel, plymå med avtagbart överdrag, ben i ljust trä. Extra överdrag medföljer. Pall längd 90 bredd 90 höjd 40 cm med ben i ljust trä, blått avtagbart överdrag, möjligen ej ursprungligt.

Ben med mindre slitage. Fåtölj med smärre fläckar. Klädsel samt överdrag med fläckar.

Utropspris
2 000 SEK