FÅTÖLJ OCH PALL, modern tillverkning, 2000-tal.

Fåtölj med grå klädsel, plymå med avtagbart överdrag, ben i ljust trä. Extra överdrag medföljer. Pall längd 90 bredd 90 höjd 40 cm med ben i ljust trä, blått avtagbart överdrag, möjligen ej ursprungligt.

Ben med mindre slitage. Fåtölj med smärre fläckar. Klädsel samt överdrag med fläckar.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed
 Hide
 Show more

Modern Art & Design 660

63. Berndt Friberg, a set of 7 stoneware vases, 5 bowls and a box, Gustavsberg Studio, Sweden, ca 1962-68.
12 000 - 15 000 SEK
Current bid:
- SEK