Vas, kristall, silver 1954. Höjd 24 cm.
Ett par ljusstakar i barockstil Kultakeskus 1987. Höjd 12 cm.
Ljusstake Auran Kultaseppä 1977. Höjd 5 cm.
Bruksslitage, små bucklor.