SCHATULL, orientaliskt, med bestick olika modeller nysilver och pärlemo, sent 1800-/tidigt 1900-tal.
Schatull med inläggningar av pärlemo. 6 smörgåsgafflar och 6 smörgåsknivar (knivens längd 17 cm). 7 knivar. 2 knivar och gafflar (knivens längd 21,5 cm). Kompottskedar. Champagnevisp med handtag av horn. Oa bestick.
Ej genomgånget. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.