SCHATULL, orientaliskt, med bestick olika modeller nysilver och pärlemo, sent 1800-/tidigt 1900-tal.
Schatull med inläggningar av pärlemo. 6 smörgåsgafflar och 6 smörgåsknivar (knivens längd 17 cm). 7 knivar. 2 knivar och gafflar (knivens längd 21,5 cm). Kompottskedar. Champagnevisp med handtag av horn. Oa bestick.
Ej genomgånget. Slitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.