Gaffel, "Katkus", Georg Jensen, Danmark. Tårtspade, K Andersson, Stockholm. Smörkniv, Georg Jensen, Danmark. Sockertång C.G Hallberg, Stockholm. Uppläggningssked, importstämplad. Längd 12-22 cm.
Sockertång med gravyr, bruksslitage.