Mahogny, betsat. 8 stolar, bord och sideboard. Stolar med spjälrygg, stoppad sits. Brickmärkta Lysberg & Hansen. Ovalt bord med fällbar skiva på fyrdelad centralfot. Längd 168, bredd 120, höjd c:a 72 cm. Sideboard med välvd front, två lådor och två dörrar. Bredd 150, djup 56, höjd 91 cm.
Bruksslitage, repor, märken. En stol saknar dyna.