VÄGGHYLLA, 2 delar, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Hylla med profilerad kant på konsol med skuren dekor av voluter och akantus. Längd ca 72, djup ca 38, höjd ca 48 cm.

Slitage, repor och nagg. Sprickor och lagningar. Konsol och hylla i 2 delar, med pluggar.

Utropspris
1 500 SEK