PIEDESTAL, nyrenässans, omkring sekelskiftet 1900.

Svartmålad, rikt skuren dekor, nedåt avsmalnande skaft, på kvadratisk fot samt skiva. Höjd ca 121 cm.

Slitage, repor och nagg/mindre stötskador. Sprickor och glipor. Smärre renovering, något ostadig.

Utropspris
2 500 SEK