MATSALSGRUPP, 7 delar, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Ek. Bordssarg och stolsryggar med skuren dekor. Medaljongmönstrad klädsel på sitsar.
Längd 170 cm (+ 4 iläggsskivor à 40 cm), total längd 330 cm, bredd 116 cm, höjd 76 cm.

Bruksslitage. Senare iläggsskivor. Senare klädsel på sitsar.

Utropspris
5 000 SEK