KRUCIFIX, mässing, emalj, Ryssland 1800/1900-tal.

I form av ryskt sk patriarkalkors med den korsfäste Kristus. Vit och blå emalj. Höjd 35 cm.

Slitage, smärre hål och emaljskador.

Utropspris
1 500 SEK