DAMFICKUR, guld 18K, tidigt 1900-tal. Totalvikt ca 32 gram.

Vegetativ kantdekor, boetten med graverat spegelmonogram. Diam 3,4 cm.

Slitage, glaset löst och med obetydligt kantnagg, ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK