BORDSPENDYL, Frankrike, sent 1700-tal.

Förgylld mässing och vit marmor. Dekor av lagerkrans med fackla och koger. Griphuvuden med kedjor. Pendel finns. Höjd 34 cm.

Ej funktionstestad. Marmor med smärre repor och nagg. Smärre slitage. Nyckel saknas.

Utropspris
8 000 SEK