BESTICK, 9 st, silver, bland annat Pehr Zethelius, Stockholm, 1705. Vikt ca 540g.

Tårtspade, 3 olika ströare, 3 skedar, 2 gafflar, längd 16-26cm.

Bruksslitage. Repor. Monogram.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

442. Johan Rohde, bestickservis, 95 delar, "Konge/Acorn", sterling silver och rostfritt, Georg Jensen, Köpenhamn, efter 1945.
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK