MINIATYRSCHACKBORD, eklektisk stil, 1800/1900-tal.

Rund malakitskiva med schackbräde. trepassfot med ben uppburet av putto. Med imitationsmålad sockel. Diameter: 27, Höjd: 46.

Slitage, repor, sned, omarbetad, kompletterad, ostadig.

Utropspris
3 000 SEK