VAS, glas. "Fiskgraal", Edvard Hald. Signerad. Orrefors.
1940-tal
1940-tal
Signerad med nummer 1634 samt otydlig bokstav/siffra. Klart glas med underliggande dekor i graalteknik av fiskar och sjögräs i grönt och brunt. Höjd 12.
Ytslitage. Mindre märken och repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.