SIDEBOARD, sheratonstil, England tidigt 1900-tal.

Mahogny, intarsia av dekorränder, lätt buktande front, två skåp och låda. Fyra nedåt avsmalnande ben. Hjultrissor. L 137, b 59, h 78.

Slitage och repor. Fuktskador.

Utropspris
4 000 SEK